آذر ۱۹

تاثیر ۸ ساعت بازی ویدئویی روی بینایی کودکان

57397152
یک پژوهش جدید نشان می‌دهد که انجام بازی‌های ویدئویی اکشن می‌تواند برای کودکان کم بینا مفید باشد.
به گزارش ایسنا به نقل از دیلی میل، یک پژوهش جدید نشان می‌دهد که قدرت بینایی کودکان کم بینا پس از هشت ساعت انجام بازی‌های اکشن کودکانه تا ۵۰ درصد افزایش می‌یابد.
این پژوهش توسط یک تیم از دانشگاه روچستر و دانشگاه وندربیلت صورت گرفت.
به گفته محققان دانشگاه روچستر، کودکانی که دچار نقص عمیق بصری هستند اغلب توجه خود را صرف تلاش برای دیدن مستقیم می‌کنند و اغلب از دید محیطی خود غافل می‌شوند.
این امر می‌تواند برای کودکان امری دردسرساز باشد چرا که دید محیطی نقش مهمی در تحرک و سایر عملکردهای کلیدی بصری بازی می‌کند.این تیم قسمت‌هایی از بازی‌های اکشن ویدئویی (AVGs)که به اعتقاد آنها بیشترین تاثیر را بر درک کودکان دارد جدا کرده و آنها را به یک بازی سفارشی که به طور خاص برای این مطالعه طراحی شده بود اضافه کردند.نتایج این آزمایش نشان داد که این بازی‌ها می‌توانند تا ۵۰ درصد ادراک بصری این کودکان را افزایش دهند و کسانی که در بازی‌های ویدئویی مهارت پیدا کردند می‌توانستند تمرکز خود را بر نقاط مختلفی منعطف کنند.
57397150
نتایج این پژوهش برای محققان اعجاب آور بود چرا که با انجام ۸ ساعت از این بازی‌های ویدئویی بینایی این کودکان تا ۵۰ درصد افزایش می‌یابد.این نتایج می‌تواند خبر خوشی برای کودکانی باشد که از کم بینایی و تنبلی چشم رنج می‌برند.

——————————————

منبع:
http://vista.ir/news

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نمی‌شود.