خرداد ۲۰

تجربۀ شخصی در تمرینات بینایی (نقش آرامش در تمرینات چشم)

امروز یک ساعت فرصت داشتم. آزاد آزاد. کاری نداشتم که فکرم را مشغول کرده باشد و در جایی بودم که اگه کاری هم داشته باشم، نمی تونستم انجامش دهم. تصمیم گرفتم تمرین های چشم را انجام دهم. تمرین پلک زدن، حرکات یوگای چشم، جابجایی دور و نزدیک، ماساژ دور چشم و در پایان هر تمرین پلمینگ یا پوشاندن چشم ها با دست.
قبلا وقتی پلمینگ را انجام می دادم، فضای آشفته و سیاه آمیخته با ذرات سفید یا رنگی را می دیدم، اما امروز فضای یکنواخت و خوشآیند سیاهی را تجربه کردم. علت واضح بود، چون تمرینات را با آرامش انجام می دادم.
امروز متوجه شدم برای این که از تمرینات چشم، بهرۀ بیشتری ببرم، باید تمرینات در آرامش کامل انجام گیرد.                                                      

 

2 comments

  • احسان on بهمن 12, 1396 at 3:22 ب.ظ
  • پاسخ

  سلام
  کسی که استیگمات چشماش را با این روش درمان کرده را به من معرفی کنید
  ممنون

  1. آقا احسان با سلام. اصلی ترین علت و انگیزۀ ایجاد این قسمت از سایت تحت عنوان دیدن با ذهن، مربوط به یک تجربه از دوستان نزدیکم می باشد که با این روش توانستند انحراف بینایی خود را حل بکنند. منتهی چون ایشان از کودکی در انگلستان بزرگ شده بودند و اهل زبان بودند و با فرهنگ غرب آشنایی داشتند، با روش دکتر بیتس این مشکل را در عرض یک سال حل کردند. برای این که ما در ایران بتوانیم موفق شویم یک مرحله این است که مطالب مربوط به روش دکتر بیتس را در ایران منتشر کنیم. اما با این مطالب نمیشود مشکلات بینایی را حل کرد، بلکه مربی لازم است. همین تمرینات بی ضرری که ما می گوییم ممکن است برای یک نوع از مشکل بینایی ضرر داشته باشد، مربی هست که می تواند مشکل هر کسی را شناسایی کرده و تمرین متناسب با آن را می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نمی‌شود.