دی ۲۰

تعدیل سبک زندگی، مقدمه

تعدیل سبک زندگی

انسان در زندگی خود اهداف زیادی دارد. اما همۀ این افراد در یک درجه از اهمیت نمی باشند. او از خوردن و خوابیدن لذت می برد، اما وقتی بازی می کند، آن ها را از یاد می برد. یکی از دغدغه های افراد، دسترسی به ثروت و قدرت می باشد، اما اگر مریض شد، در راه سلامتی اش همۀ آن ها را فدا می کند. اما علیرغم این کارها گاهی در انتخاب مسیر صحیح زندگی، اشتباه می کند و کارهایی انجام می دهد که ارزش هایی را که برای او جنبۀ حیاتی داشته، به خطر می اندازد.

یکی از ارزش هایی که برای انسان اهمیت والایی دارد، سلامتی می باشد. تَندُرُستی یا سَلامَت عبارت است از تامین رفاه کامل جسمی و روانی و اجتماعی انسان است. سلامت معادل کلمه انگلیسی Health می باشد. بنا بر تعریف سازمان بهداشت جهانی، تندرستی تنها فقدان بیماری یا نواقص دیگر در بدن نیست بلکه «تندرستی نداشتن هیچ‌گونه مشکل روانی، اجتماعی، اقتصادی و سلامت جسمانی برای هر فرد جامعه است».

بنابراین تعریف برای داشتن یک زندگی سالم بایستی به سلامت روح و تن خود اهمیت بدهیم. در مجموعۀ دیدن با ذهن،  برای داشتن چشمانی سالم و سرحال، نیاز به یک سبک زندگی هست که تأمین کنندۀ سلامت در تمام  ابعاد زندگی او باشد.

در گذشته در فیلم ها و کارتن ها، افراد نخبه را با قیافۀ عینک ته استکانی نشان می دادند، در حالی که امروزه این باور عملا نقض شده و در تحقیقی که در این زمینه صورت گرفته افراد نخبه از سلامت جسمانی بالاتری نسبت به بقیۀ افراد قرار دارند.

مشاهدۀ روز افزو ن افراد عینکی این باور را تقویت می کند که زندگی صنعتی انسان ها را به سوی نابینایی پیش می برد و این مربوط می شود به نحوۀ سبک زندگی انسان متمدن. برای پیشگیری از این امر، بایستی علل و عوامل آسیب های بیناییی را بشناسیم و با تغییر سبک زندگی خود شاهد چشمان سالمی باشیم. برای تحقق این امر در مجموعۀ دیدن با ذهن، در قسمت “تعدیل نگرش” ابعاد نظری موضوع را بررسی می کنیم. در بخش “تعدیل سبک زندگی” تمریناتی را انجام خواهیم داد که منجر به یک زندگی بانشاط بشود. در این بخش چشم ها به طور غیر مستقیم از تمرینات بهره مند می شود. اما در بخش “تعدیل بصری” تمریناتی را انجام خواهیم دادکه به طور مستقیم منجر به بهبود بینایی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نمی‌شود.