دی ۱۵

با هم تجربه کنیم: راهکارهایی از طب سنتی برای تقویت چشم

 

سلام به همه دوستان و میهمانانعزیز
مطلبی که امروز می خوام اینجا بنویسم درباره تقویت چشم هست. مدتها پیش قول داده بودم این مطلب رو بنویسم.
البته آنچه مینویسم تجربه شخصی خودم نیست. در واقع اونها رو شنیده ام و دوست دارم که امتحان کنم و چون امتحان و نتیجه بخشی اون زمان بر هست و ممکنه مدتها طول بکشه تا بتونم نتیجه اون رو اینجا بنویسم، و با توجه به سوالاتی که چندین بار دوستان در اینجا پرسیده اند، تصمیم گرفتم این مطلب رو اینجا منعکس کنم تا هم خودم تشویق بشم به امتحان کردنش و هم اینکه دوستانی که علاقه مند هستند، اگر دوست داشتن امتحان کنند.
اما دو راهکاری که برای تقویت چشم شنیده ام:

– یکی از راهکارها بخور دادن سر با گیاه آویشن هست. از یک نفر که در طب سنتی مطالعه داره شنیده ام که بخور آویشن باعث تقویت بینایی و همینطور شفاف شدن چشم میشه. خیلی دوست دارم این کار رو امتحان کنم. اونقدر مشغله هام زیاد شده که فرصتم واقعا محدوده این روزا. با این حال اینجا نوشتم تا خودم هم تشویق بشم برای تجربه کردن این توصیه.
– یک راهکار دیگه که شنیده ام در تقویت چشم و بخصوص در بهبود آستیگماتیسم موثره، چکاندن آب لیموترش تازه در چشم هست. این رو اولین بار از یکی از دوستان شنیدم. میگفت خلاصه ای از توصیه های آقای خدادای رو در محل کار همسرش بصورت یک جزوه به همه کارکنان داده اند که این توصیه توش مطرح شده بوده. میگفت دو تا از همکارای همسرش این راهکار رو چند ماه آزمایش کردن و هر چند روز یک بار آب لیموترش تازه در چشم ریخته اند و از نتیجه خیلی راضی بوده اند. میگفتند تا یک و نیم درجه از آستیگامتیسم چشمشون کم شده. خانم یکی از اقوام ما هم همین مطلب رو از طریق دیگری شنیده و امتحان کرده بود و برای من نقل کرد. میگفت وقتی یک مدتی آب لیموترش در چشم میریزم کلا عینکم رو  کنار میذارم. البته چون مداومت نکرده بود دوباره استفاده از عینک رو شروع کرده بود. 

دوستان من واقعا نمیدونم این مطلب تا چه حد صحت داره. ولی چون از دو طریق مختلف این رو شنیده ام، با توجه به اینکه خودم هم مبتلا به آستیگماتیسم هستم، دوست دارم حتما این راهکار رو امتحان کنم. الان منتظرم که فصل این لیموترشهای کوچیک برسه تا این روش رو تست کنم. این رو هم بگم که دوستی که اولین بار این مطلب رو به من گفت این رو هم گفت که این کار چشم رو خیلی میسوزونه. میگفت اگر میخواهی امتحان کنی تا یک مدت آبلیمو رو با آب رقیق کن تا بتونی تحملش کنی و بعد که عادت کردی آبلیموی خالص رو بریز. این رو هم نوشتم تا در جریان باشید.
اگر این دو راهکار واقعا موثر باشه بنظرم ترویج اون انقلابی در بهبود درمان عیوب انکساری چشم میتونه باشه. (چون فعلا که تنها راهکار طب مدرن یا تجویز لنز و عینک هست و یا عمل لیزیک که شنیده ام احتمال برگشتش بالاست و البته بدون عارضه هم نیست.) البته برای نتیجه گیری هنوز زود هست و باید حالا حالاها تجربه کرد.
دو تا توضیح در ذیل مطالب خوب دوست عزیزمان میدهم:
اول این که یهتر است از لیمو شیرازی تازه استفاده شود. اگر لیمو شیرازی تازه در دسترس نبود از آب لیمویی که خودتان گرفته اید استفاده کنید، چرا که آب لیموهای کارخانه ای ارزان قیمت، از لیمو گرفته نشده اند. ثانیا بعضیهاآب لیمو را با آب جوشیده قاطی می کنند تا درد کمتری داشته  باشد. اما بنده اولین بار که استفاده کردم در خانه تنها بودم، اگرچه درد و سوزش ایجاد میکند ولی قابل تحمل هست.(آقاپور)
منبع: http://tebesonati135.blogfa.com

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نمی‌شود.